Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zabawne życzenia bożonarodzeniowe

Życzenia świąteczne na wesoło

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z pewnością z pewną powagą. W końcu to czas bardzo uroczysty. Jednak to okazja do radości. Przecież te święta są pamiątką narodzenia Jezusa Chrystusa. Trzeba więc się cieszyć z tego faktu. Nie dziwi więc, że na stronach internetowych można bez trudu znaleźć życzenia świąteczne, które są mniej poważne. Głównie wybierają je młodzi ludzi. Dlaczego? Z prostego powodu – dla młodzieży święta są doskonałą okazją do odpoczynku i zimowego szaleństwa. Większość młodych ludzi nad wrażenia duchowe przedkłada czas spędzony wspólnie ze znajomymi z dala od szkolnych obowiązków. Dlatego również świąteczne życzenia, wysyłane przez nich, są z lekkim przymrużeniem oka.

Na stronach internetowych możemy znaleźć całą gamę życzeń świątecznych na wesoło. Możemy wybierać zarówno w krótkich, jak i dłuższych formach. Większą popularnością cieszą się oczywiście te o mniejszej ilości znaków. O czym mówią te życzenia? To zupełne przeciwieństwo życzeń religijnych. Tutaj głównym tematem są nie same święta, ale świętowanie z nimi związane. Ważna jest wigilijna kolacja, pasterka i inne przejawy tradycji. Oczywiście wszystko krąży wokół zimy i towarzyszącego jej klimatowi, dlatego często są wspominane ośnieżone choinki czy płatki śniegu.

Przeważnie tego typu życzenia mają przede wszystkim wywoływać uśmiech na twarzy adresata. Dlatego czasami trudno doszukać się jakichkolwiek przesłanek religijnych. Najczęściej są to krótkie wierszyki, które opisują atmosferę panującą podczas świątecznych dni. W niektórych wręcz nie ma ani słowa o Bożym Narodzeniu.
Te życzenia są kierowane głównie do osób, które nie przywiązują zbytniej wagi do sakralnego wymiaru świąt. Dla nich te kilka dni nie będzie się wiele różniło od innych, które spędzą na odpoczynku. Dlatego nie dziwi fakt, że życzenia do nich kierowane nie będą mówić o Bogu, a jeśli już poruszą temat wiary to raczej w kontekście tradycji.
Nie powiedziane jednak, że katolik nie może wysłać wesołych życzeń. Ważne jednak, aby zabawa i żarty nie przysłoniły świątecznej atmosfery.