Świąteczne e-kartki bożonarodzeniowe i noworoczne

Dawniej kartki, które wysyłaliśmy razem z życzeniami na święta, kojarzyły nam się jednoznacznie z kawałkiem tektury z obrazkiem ze świątecznym motywem. W dzisiejszych czasach jednak mało kto podtrzymuje tą tradycję. Większość ludzi aby zaoszczędzić na czasie i pieniądzach wysyła krótkie wiadomości poprzez smsy lub e-maile. Jednak jest sposób, aby to wszystko pogodzić. Co jest tym złotym środkiem? Kartki elektroniczne, czyli tzw. e-kartki.

Co trzeba zrobić aby wysłać takową do bliskiej nam osoby? Wystarczy znaleźć na stronie internetowej interesującą nas kartkę, a następnie wypełnić specjalny formularz do którego trzeba wpisać adres mailowy odbiorcy oraz treść życzeń. Internetowe serwisy nie wysyłają jednak całych kartek, lecz jedynie link, dzięki któremu można zobaczyć e-kartkę znajdującą się na serwerze, na którym została stworzona.
Wirtualne kartki mogą mieć dwojaki charakter. Mogą to być fotografie, do których czasami są dołączane różne sentencje lub kartki animowane. Jednak te drugie nie każdy może odebrać, ponieważ aby je wyświetlić wymagane jest specjalne oprogramowanie.

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę e-kartki bez problemu znajdziemy mnóstwo gotowych wzorów. Możemy w nich wybierać bez ograniczeń, ponieważ ich wysyłanie jest bezpłatne. Ci, którym zależy na czasie wybiorą z bazy gotowy wzór. Natomiast dla tych, którzy chcą włożyć w jej przygotowanie własną pracę istnieje taka możliwość. Bardziej zaawansowane skrypty powiem umożliwiają wizualne upiększanie kartki poprzez zmianę np. ramki lub tła.
E-kartki same w sobie mogą posłużyć za świąteczne życzenia. Jednak bliskim z pewnością będzie przyjemniej gdy do świątecznego obrazka dodamy choć krótkie życzenia. Możemy je wkomponować w kartkę lub dołączyć w e-mailu.

Okazji do wysłania e-kartek jest dużo więcej. Najbliższa Bożemu Narodzeniu to oczywiście Sylwester. Nie warto łączyć tych dwóch wydarzeń. Podarowanie komuś elektronicznej kartki nie nie kosztuje. Poświęćmy więc kilka minut swojego cennego czasu i sprawmy radość bliskim małą rzeczą, jaką jest e-mail i wyślijmy za jego pośrednictwem życzeń wigilijnych  i na sylwestra.